1. Skip to Menu
 2. Skip to Content
 3. Skip to Footer>

Токарные станки по металлу с ЧПУ

Компактные токарные станки по металлу с ЧПУ.

 
                                   L28 CNC                                                                              L33 CNC
 

Токарные станки по металлу с ЧПУ серии L.

 
                    L44                                             L440 / L460                                          L500 / L520

 Токарні верстати по металу з ЧПК Optimum - це надійне і якісне обладнання з ЧПК Siemens. Модельний ряд поділяється на три лінійки - компактні верстати,

верстати з горизонтальноюй станиною серії L і верстати з похилою станиною серії S. Пропоновані нами токарні верстати по металу з ЧПК мають висоту центрів 140 - 235 мм, міжцентрову відстань

750 - 3000 мм і загальну споживану потужність 1,6 - 50 кВт. Невеликі токарні верстати з ЧПК L28 і L33 під керуванням ЧПК Siemens Sinumerik 802S bl, оснащені автоматичним змінником інструменту і

кульковими гвинтами HIWIN. Це недорогі верстати з висотою центрів 140-165 мм і загальною споживаною потужністю 1,6 - 3,5 кВт.

Купити ці токарні верстати з ЧПК може собі дозволити практично будь-яке підприємство - ціна порівнянна з аналогічним верстатом без ЧПК. Але можливості незмірно ширше.

Більшою потужністю і продуктивністю відрізняються токарні верстати з ЧПК серії L: L44, L440, L460, L500, L520. Вони оснащені інноваційною системою

ЧПК Siemens Sinumerik 828D Basic T. Це точні високопродуктивні верстати з висотою центрів 220-235 мм, міжцентровим 850 - 3000 мм і загальною

споживаною потужністю 18,5 - 35 кВт. Верстати оснащуються сервоприводами Siemens, високошвидкісним шпинделем, плоскими направляючими, гідравлічним змінником

інструменту типу VDI і гідравлічним токарним патроном.

Вершина лінійки Optimum - високошвидкісні токарні верстати з ЧПК з похилою станиною серії S з міжцентровим 750 - 1250 мм і загальною споживаної потужністю 25 - 50 кВт. Всі верстати серії S

можуть бути оснащені змінником приводного інструменту (вісь С). Використання приводного інструменту (вісь С) на верстатах серії S значно розширює їхні можливості і дозволяє здійснювати

також фрезерування та свердління оброблюваних заготовок. Висока швидкість обробки (30000 мм / хв), відмінна точність (0,005 мм) і велика потужність роблять ці верстати універсальним

інструментом масового виготовлення складних деталей, в т.ч. з важкооброблюваних матеріалів. 

Фахівці нашої компанії завжди готові допомогти в підборі найбільш підходящого для Ваших завдань верстата, оптимального за ціною. Виходячи з розмірів, форми, матеріалу, кількості виготовлених

деталей вони дадуть оптимальний пораду стосовно обладнання, режимів різання, інструменту і оснащення. Верстати забезпечуються гарантійним і післягарантійним обслуговуванням,

безкоштовною доставкою по Україні. За окрему плату можливі пусконалагодження та шеф-монтаж. ви можете купити токарні верстати з ЧПК Optimum як у нас, так і у наших регіональних дилерів.

 

Токарній верстат по металу з ЧПК.

Всі частини токарного верстата по металу встановлені на міцній основі – чавунній станині. Та частина верстата, яка тримає і обертає деталь, називається передньої бабкою. У її корпусі є шпиндель із ступінчастим шківом на одному кінці і патроном -на іншому. У потужних швидкісних верстатів, якими оснащені наші заводи, шків, замінений коробкою швидкостей. На іншому кінці станини знаходиться задня бабка, яка утримує правий кінець деталі при обробці в центрах. У верхній частині корпусу задньої бабки знаходиться піноль, двигающаяся вліво та вправо за допомогою маховика з гвинтом і гайкою.
Задня бабка токарного верстата по металу.

У конічний отвір в передній частині пінолі вставляється центр. У випадку потреби, сюди ж можна встановлювати свердла, розгортки і інший інструмент. Задню бабку можна пересувати по напрямних станини, встановлюючи її на потрібну відстань, залежно від розмірів оброблюваної деталі.

Між передньою і задньою бабками розміщується супорт з резцедержателем. Нижня частина супорта, звана кареткою або поздовжніми санчатами, ковзає по напрямних станини, переміщаючи різець вздовж оброблюваної деталі. Поперечний рух різця здійснюється за допомогою поперечних санчат, у верхній частині яких поміщається поворотна частина супорта. Вона, як і станина, має напрямні, по яких рухаються верхні санчата супорта з резцедержателем. Різцетримаче може бути влаштований по-різному, це залежить від величини навантаження, що діє на різець.
На малюнку зображені резцедержатели, уживані для легких і середніх робіт. Звичайно ж на верстатах середніх розмірів ставляться різцеві головки, що дозволяють закріплювати одночасно чотири різця. Для повороту головки потрібно відвернути рукоятку або гайку у верхній її частині. В якості двигуна для верстата використовують електромотор, з'єднаний зі ступінчастим шківом приводним ременем зі шкіри або прогумованої матерії. Ремінна передача працює добре, коли ремінь досить натягнутий і охоплює більшу частину шківа.

Для хорошого натягу ременя, в легкого настільного верстата можна зробити пристосування. Ролик утримує ремінь в натягнутому стані за допомогою сильної пружини. Довжина шпильок, що з'єднують підставу пристосування, повинна бути трохи більше ширини шківа або дорівнює їй. Ролик з боковинами переміщується по одній з шпильок, як по осі.

Сучасні токарні верстати по металу і токарні оброблювальні центри

Токарні верстати вже багато століть є основним виробничим обладнанням. За статистикою більше 60% всіх оброблюваних деталей проходять через токарні верстати. Останнім часом ця частка стала ще більше - тепер на токарних верстатах проводиться повна обробка деталей, включаючи фрезерування, свердління, нарізування різьблення і багато іншого (наприклад, гідростатичний накочення). Таким чином, фактично на ринку починають домінувати токарні оброблювальні центри.

Токарні центри призначені для комплексної обробки сучасним ріжучим інструментом з високою швидкістю складних деталей різного профілю за одну установку: токарна, свердлильна, фрезерна обробка в одній операції. В автоматичному циклі на них можна обробляти зовнішні і внутрішні поверхні деталей типу тіл обертання із ступінчастим і криволінійним профілем: точіння, розточування конічних і фасонних поверхонь, підрізування торців, точіння канавок, нарізування різьби різцями, мітчиками, плашками та ін. В деталях типу кришок, фланців, втулок, валиків, коротких осей, дрібних корпусів, склянок. Кромеобичной токарної обробки дозволяють обробляти внецентровие отвори (з поздовжнім і поперечним розташуванням осі), фрезерувати канавки, лиски, криволінійні поверхні та ін.

Основні технологічні параметри токарних центрів.

Для сучасних токарних центрів характерно:

 • найбільший діаметр і довжина оброблюваної заготовки;
 • найбільший діаметр прокату, що проходить через отвір шпинделя;
 • діапазони регулювання головного приводу і подач.
Розвиток сучасних токарних верстатів з ЧПК.
 
Незважаючи на те, що на вітчизняному ринку металообробки на даний момент часу представлено вельми широке розмаїття всіх конструкцій металорізальних верстатів, все одно основні можливості подальшого розвитку їх споживчих властивостей будуть фактично загальними. При цьому вони зовсім не залежить від типу обладнання і що випускається їм ж продукції. Безпосередньо для підсумкового аналізу всіх перспектив розвитку металообробних верстатів все ж спробуємо виділити деякі тенденції.
 
Само по собі підвищення загальної продуктивності верстата, яке в першу чергу оцінюється зменшенням калькуляційного часу, що витрачається на виробництво виробів з металу, досягається за допомогою:
 
 1. Скорочення основного часу, іншими словами, прискорюються режими різання за рахунок збільшення частот обертання шпинделів і, разом з тим, швидкостей руху передач.
 2. Зменшення допоміжного часу, що включає автоматизацію установки заготовки і подальше зняття деталі за допомогою промислових роботів і різних автооператором, а також підвищення швидкості холостих ходів, скорочення шляху переміщення інструменту;
 3. Скорочення часу на переналагодження устаткування за рахунок використання цифрової індикації та програмного управління.
 4. Продуктивність також підвищується в результаті концентрації всіх операцій на одному і тому ж верстаті. Приміром, для корпусних деталей - це вже більше обробка на одному верстаті заготовки з п'яти різних сторін, а для обертових тіл - це ж може бути взагалі повна обробка досить складною і при цьому ще й профільної заготовки, яка включає в себе крім токарних, свердлильних і фрезерних ще ряд інших операцій.
 5. Найбільш перспективним можна назвати одночасне виконання на подібному обробному центрі операцій із внутрішнього та зовнішнього шліфуванню. Під час такої концентрації різних видів обробки на одному верстаті суміщають в часі різні операції і переходи, при цьому в хід йдуть комбіновані інструменти разом з експериментальними насадками.
 
Для того щоб робота відбувалася на підвищених режимах різання, верстат в обов'язковому порядку повинен мати досить велику потужність приводу головного руху при великому діапазоні регулювання частоти обертання шпинделя вже безпосередньо під час робочого циклу. У такому випадку напрямні ковзання в цілому будуть взагалі замінені вже напрямними кочення. Вся компоновка верстата буде вже змінюватися так, щоб з'явилася можливість установки додаткових вузлів, а також можливість забезпечення сходу стружки, відсмоктування пилу і шкідливих газів. Крім цього, на верстатах такого напрямку автоматизовані всі процеси по своєчасній заміні робочого інструменту та контролю якості обробки.
 
Зростаючий темп розвитку машинобудівної продукції, а також підвищення потужності разом з швидкохідністю і точністю машин супроводжуються що постійно збільшуються вимогами до високої точності розмірів, а також до таких параметрів, як розташування оброблених поверхонь, їх шорсткість і хвилястість.
 
Часом просто необхідно забезпечення стабільності зазначених характеристик у часі з урахуванням того, що обробка буде вестися з відносно малим участю людських рук. Щоб виконати зазначені вимоги, необхідні підвищення точності виготовлення основних деталей верстата, а також точність і жорсткість збору елементів, наприклад, тих же шпиндельних вузлів і стійкість до зношування напрямних і опор.
 
Для того щоб підвищити точність обробки на верстатах, у перспективі розвитку планується використання спеціальних систем і пристроїв компенсації систематичних похибок ходових гвинтів та інших робочих елементів верстата. В останні будуть вбудовуватися пристрої мікропроцесорного управління разом з різними високоточними датчиками, які мають високу роздільну здатність. Що ж стосується системи управління точністю обробки, то на верстаті вона буде забезпечуватися за допомогою зворотного зв'язку приводу через мікропроцесорну систему керування. Одночасно з цим, передбачається також використання у верстатах оптоелектронні, лазерні і голографічні системи.
 
До найбільш поширених напрямками у забезпеченні перенастроювання верстатів можна віднести такі системи, як ЧПУ типу CNC, які, як відомо, побудовані на базі ЕОМ з кольоровим дисплеєм. Саме по собі програмне забезпечення від ЕОМ значно скорочує час на переналагодження устаткування, автоматизацію підготовки керуючої програми, а також на можливість обробки найскладніших по конструкції деталей, які можуть мати інший раз криволінійну поверхню. До додаткових функцій в даному випадку можна віднести контроль за перевантаженнями верстата, стійкістю і цілістю ріжучих інструментів та інше.
 
Розглянемо тепер, якими заходами забезпечується підвищення рівня надійності верстатів:
 
 • збільшенням надійності елементів верстата, наприклад, систем ЧПУ, програмованих контролерів та ін.
 • інтеграцією в верстат підсистем автоматичного діагностування та моніторингу функціонування вузлів разом з механізмами, а також верстата в цілому;
 • використанням в роботі високоефективних і разом з тим надійних пристроїв змащування тертьових пар, а також застосуванням самозмащувальних підшипників;
 • за допомогою ефективних систем подачі, а також сепарування, а також всієї фільтрації МОР для безпосереднього відведення тепла із зони різання, а також для змивання і подальшого транспортування стружки з робочого місця.
Самі по собі токарні верстати з ЧПУ займають особливе місце в загальному парку обладнання. При цьому достатню увагу приділяється створенню верстатів, ріжучих метал, з об'єднанням функцій свердлильно-фрезерно-розточувального і токарного верстатів з ЧПК, а також з переходом на багатошпиндельні конструкції. Адже варто відзначити, що доступна архітектура систем ЧПУ дає можливість ефективно поєднувати їх у мережу, тим самим збільшуючи число виконуваних функцій, наприклад, поява тієї ж діагностики та спрощення введення керуючих програм в процесі роботи.
 
У сучасних СЧПУ час програмування разом з довжиною складних програм значно менше, ніж в раніше застосовуваних аналогах. Приміром, за допомогою використання швидкодіючого 64-розрядного процесу замість 32-бітного значно скоротився час, що витрачається на обробку інформації - це сприяє оптимізації всієї траєкторії руху робочого інструменту в цілому. Крім цього, досягається також скорочення допоміжного часу і при цьому підвищується швидкість різання. Автоматично вже проводиться розрахунок частоти обертання швидкості передач і шпинделя, а також збільшується можливість більш детально управляти обробкою за значеннями сили різання.
 
Управління цілком може вироблятися як через локальну мережу або інтернет, так і по телефону з іншого віддаленого місця. Система ЧПУ з'єднується з системою управління в процесі виробництва по каналах комунікацій, що дозволяє виконувати такі функції, як генерування керуючої програми, замовлення на підготовку інструментів і затискних пристосувань, а також на управління виробництвом і передачу даних.
 
Які ж перспективи розвитку у верстатника? У першу чергу, сама тенденція до ускладнення всієї конструкції металорізальних верстатів, а також зміна умов їх експлуатації зумовили автоматично підвищення вимог до кваліфікаційного рівня підготовки робітників-верстатників.
 
У майбутньому робота оператора на токарних верстатах з ЧПК буде вже полягати безпосередньо в своєчасній заміні програм управління, коригуванні, а також зміни інструментів. Також повинен буде враховуватися контроль якості обробки, будуть завантажуватися заготовки на приймальну позицію і зняття готових виробів. Хоча при необхідності обов'язки оператора будуть в деякому роді схожі з функціями наладчика верстатів з ЧПК.
 
Основною фігурою в механічному цеху буде вже робітник-верстатник, який стане вже одночасно організатором і керівником даної ділянки виробництва. Його відповідальність разом з правами будуть настільки широкі, що у нього з'явиться можливість інший раз зупиняти виробництво через шлюбу або яких-небудь інших технічних причин. При цьому від його знань, ініціативи, вміння швидко орієнтуватися в ситуації виробничої ситуації, залежатиме нормальна експлуатація обладнання, а також його продуктивність і якість своєї продукції в цілому.

Конструктивні особливості токарних верстатів з ЧПК.

У зв'язку з тим, що до багатьох дрібносерійним виробництвам металевих виробів сьогодні пред'являються підвищені вимоги, сучасне металообробне обладнання токарного типу досить часто обладнується ЧПК. Подібні токарні верстати мають ряд конструктивних особливостей, що відрізняють їх від обладнання, що не оснащується ЧПК. Крім загальноприйнятих складових, в токарних верстатах з ЧПК використовується компоновка, завдяки якій станина має спеціальні похилі напрямні. У свою чергу, дані напрямні значно полегшують видалення стружки, а також захищають робочий простір. Зона ж різання у токарних верстатів звичайно закривається за допомогою особливих кожухів. Що стосується безпосередньо ЧПК, то воно дозволяє програмувати перемикання швидкостей шпинделя, задавати швидкі переміщення супорта і поворот револьверної головки. Крім того, ЧПК може зупиняти роботу токарного металообробного обладнання та задавати реверс приводу головного руху. Нарешті, за допомогою ЧПК можна автоматично міняти інструмент. Деякі токарні верстати з ЧПК обладнуються самозатискного повідкові патрони і автоматичними задніми бабками. Може мати токарнє металообробне обладнання і поворотні револьверні головки, які оснащуються індивідуальними електричними або гідравлічними приводами, що особливо зручно при виконанні певних робіт. В даний час токарні верстати з ЧПК застосовуються, як для одиничних, так і дрібносерійних або масових виробництв. Все залежить від типу самого верстата і виробничих завдань, які він повинен вирішувати. Так, токарне металообробне обладнання може використовуватися для серійного виробництва, якщо воно має гідравлічні супорти. Коли справа стосується масового виробництва металевих виробів, зазвичай користуються токарськими автоматами або напівавтоматами. Очевидною перевагою токарних верстатів з ЧПК є також те, що їх обслуговування в основному зводиться до періодичної налагодженні обладнання. Плюс техобслуговування даного типу верстатів передбачає регулярну перевірку ключових вузлів.